وزیر راه وشهرسازی با همتای قطری‌اش دیدار کرد

تهران- ایرنا- وزیر راه و شهرسازی در دیدار با همتای قطری‌اش از امضای چهار توافقنامه در خصوص راه‌اندازی خطوط منظم کشتیرانی، حمل‌و نقل ترانزیتی و افزایش پروازهای دو کشور خبر داد.

به گزارش ایرنا از وزارت راه و شهرسازی،وزیر راه و شهر سازی کشورمان امروز با «جاسم بن سیف السلیطی» وزیر حمل‌و نقل و ارتباطات دولت قطر، دیدار و در مورد گسترش ارتباطات زمینی، دریایی و هوایی مذاکره و تبادل نظر کرد.

وزیر راه و شهرسازی همچنین طی این سفر با همتای قطری خود برای راه اندازی خطوط منظم کشتیرانی بین بنادر دو کشور و توافق برای استفاده بیشتر خطوط هوایی تجاری قطر از آسمان ایران نیز مذاکره کرد.

قاسمی همچنین با اشاره به اهمیت راهبردی کشور ایران در منطقه و وقوع آن در تقاطع کریدورهای شرقی غربی و شمالی جنوبی، توسعه روابط با کشورهای همسایه را از راهبردهای اصلی سیاسی و اقتصادی دولت دانست.

توسعه همکاری‌های تجاری و اقتصادی دو کشور از اهداف این سفر بوده و بازدید از بنادر تجاری و فرودگاه‌های قطر در برنامه وزیر راه وشهرسازی قرار دارد. وزیر راه و شهرسازی همچنین ابراز امیدواری کرد به توافقات خوبی در زمینه همکاری‌های ترانزیتی و حمل و نقلی دست یابیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.