متقاضیان بدحساب مسکن ملی تهران حذف می‌شوند

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران طرح اقدام ملی را طرحی (مردمی-دولتی-خصوصی) عنوان کرد و گفت: همان‌گونه که دولت با برنامه‌ریزی در این طرح کاملا استراتژیک عمل کرده و سازندگان سرمایه‌هایشان را پای کار آورده‌اند، مردم نیز می‌بایست در این طرح همکار و همیار دولت باشند تا صاحب‌خانه شوند.

به گزارش تجارت‌نیوز، خلیل محبت‌خواه درباره دلیل عدم واریز آورده اولیه برخی از متقاضیان مسکن ملی اظهار داشت: بی‌اطلاعی و غفلت پیش خریداران (واجدین شرایط اقدام ملی ) و عدم واریز وجه سبب آسیب به طرح خواهد شد، ساخت‌وساز را فرسایشی کرده و مانع خانه‌دار شدن متقاضیان می‌شود.

وی ادامه داد: این طرح در صورتی طی ۱۸ ماه الی دو سال به پایان خواهد رسید که با تاخیر در پرداخت مواجه نشویم.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران گفت: واجدینی که نسبت به واریز آورده نقدی اولیه (۴۰ میلیون تومان) اقدام نکنند برای جلوگیری از تبعات احتمالی طولانی شدن پروژه ساخت‌وساز و همچنین جلوگیری از تضییع حقوق سایر متقاضیان از پروژه اقدام ملی حذف می‌شوند و افرد جدیدی جایگزین خواهند شد.

وی سایر اقساط پرداختی را بر اساس ارقام تایید شده وزارت راه و شهرسازی و بر اساس جدول زمان‌بندی انعقاد قرارداد و منطبق با پیشرفت پروژه عنوان کرد و گفت: طرح اقدام ملی مسکن برای دهک‌های ۴ الی ۷ و خانه‌دار شدن این اقشار طراحی شده است و پرداخت آورده اولیه نیز بر اساس توان مالی این دهک‌ها پیش‌بینی و در نظر گرفته شده است.

محبت‌خواه همچنین خواستار تسهیلات ۵۰ درصدی برای دهک‌های مذکور و همکاری شهرداری‌ها در این خصوص و پیشبرد طرح اقدام ملی شد و گفت: اقدام سریع شهرداری‌ها بسیار ضروری است و اگر باور داشته باشیم که این اقدام یک اقدام ملی است تمام نهادها و ارگان‌ها می‌بایست پای کار بیایند.